OGRÓD POKAZOWY - ŚWIĘTOKRZYSKI OGRÓD

 

Chcemy tu Państwu zaprezentować fotorelację z realizowanego ogrodu pokazowego. Powstaje on z myślą o tych, którzy będą zakładać swoje ogrody i chcieliby poznać bliżej rośliny dostępne w sklepach ogrodniczych. Również o tych, którzy szukają rarytasów, roślin rzadko spotykanych w przydomowych oazach zieleni. Przede wszystkim jednak tworzymy go dla tych, którzy będą chcieli odpocząć wśród zieleni, w ciszy po całym tygodniu ciężkiej pracy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ogród potrzebuje czasu. Prosimy zatem o wyrozumiałość. Wkładamy w niego nasz czas i nasze serca. Mamy nadzieję, że za kilka lat będą mogli Państwo to własnie w nim znaleźć.

W chwili obecnej nasz ogród zajmuje powierzchnię 1,5 hektara i jest sukcesywnie powiększany.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

 

Takie były początki naszej przygody i pasji zarazem:

 

 

 

 

Większość prac wykonywaliśmy samodzielnie

 

 

 

 

"Przy okazji" powstawała druga część naszego punktu sprzedaży:

 

 

 

Pierwsze efekty naszej pracy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Rabata w grudniu 2019 roku 

 

 

 

 


Rok 2020 - trzy lata od rozpoczęcia pierwszych prac w ogrodzie:

 

 

Ta sama rabata co 2 zdjęcia wyżej w czerwcu 2020 roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz ogród cały czas się zmienia. Robimy go dla nas i dla was. My pobieramy z roślin materiał do rozmnażania oraz sprawdzamy jak dana odmiana zachowuje się  w naszych warunkach. Już teraz jest cały spis roślin, które wam zdecydowanie odradzę. Wy możecie zobaczyć jak roślina będzie wyglądać w waszym ogrodzie za kilka lat. To jest bardzo ważne przy planowaniu ogrodu. Oszczędzi to wam wykopywania za kilka lat...bo raz, że za gęsto a dwa, że jednak to nie jest tak piękne, jak pokazali w katalogu. Część roślin już duzych wykopujemy też dla was. Wiele roślin sadzimy po kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk właśnie po to:)

Mamy nadzieję, że przymykacie oczy na chwasty. To jest walka z wiatrakami na takiej powierzchni. Miło nam będzie gościć was ponownie w roku 2024. Do zobaczenia:)